Chudnutie brucha

Činka

Činka

Je dôležité si pamätať, že posilňovanie brucha vás nezbaví tuku, ale pomôže vyrysovať svaly nachádzajúce sa pod ním. Silné brušné svaly sú dôležité pre udržiavanie si zdravého tela a chrbtice.

Ak chcete ploché brucho je dôležité aby ste upravili aj svoj postoj. Mnohí ľudia chodia zhrbení, čím len zvýrazňujú nedokonale brucho. Patrite k ním aj vy? Môžete to napraviť hneď teraz. Vystrite sa, ramena vtiahnite dozadu (ale nie príliš). Takto sa vám automaticky stiahnu brušné svaly a vy budete pôsobiť štíhlejšie aj bez cvičenia.

Veľa ľudí si mylne myslí, že k dosiahnutiu plochého brucha je potrebné sústrediť cvičenie len na bruchu. Pravdou ale je, že celkové cvičenie zahŕňajúce kardio a posilňovanie aj iných oblastí tela, vám k vysneným brušným svalom dopomôžu rýchlejšie.

Cvičte trikrát do týždňa, vždy pred cvičením si zapochodujte či zabehajte na mieste, čím zvýšite svoj pulz uvoľníte svaly. Každý cvik opakujte minútu. Najideálnejšie je zapamätať si poradie cvikov, aby ste medzi jednotlivými nemuseli robiť prestávky. Výborným tréningom brucha je tiež pilates.

Dôležité je neponáhľať sa a stanoviť si reálne ciele. Výsledok sa dostaví.