Cviky na zadok

Činka

Činka

Ste spokojní so svojim zadkom? Väčšina z nás nie. Myslíme si, že sú príliš malý, príliš veľký, príliš zvesený, príliš ochabnutý…. a tento zoznam by mohol pokračovať. Práve kardio cvičenia a cviky ako sú drepy môžu zmeniť vzhľad vášho zadku, v závislosti od typu postavy a genetiky.
Pre pevný zadok vám stačí jeden cvik: drep. Drepy sú skvelé cviky pre celú dolnú polovicu tela. Ženy niekedy nesú trochu nadbytočnej váhu v oblasti bedier a zadku a drepy sú ideálny spôsob, ako spevniť tieto potenciálne problémové miesta.

Drep pri stoličke
Postavte sa chrbtom k sedadlu stoličke, ramená zatlačte dopredu, hrudník smerom dopredu a bradu vysuňte, nohy od seba na šírku ramien. Pomaly znížte zadok k sedadlu, a potom pomaly stúpajte späť hore. Opakujte 15-20 krát.

Štandardné drepy
Postavte sa s ramenami zatlačenými dozadu, hrudník smerom dopredu a bradu vysuňte, nohy rozostúpené na šírku ramien. Presuňte váhu na päty. Boky prehnite dozadu, neohýnajte kolená do drepu, kým vaše boky nie sú vzadu. Zadok vystrčte von, a pokúste sa mať vaše stehná rovnobežné so zemou. Opakujte 15-20 krát.

Jednonohý drep
Postavte sa na stranu tyče alebo nejakého iného stabilného predmetu a zovrite ho ľavou rukou. Zdvihnite pravú nohu a držte ju rovno. V tejto polohe prejdite do podrepu pričom pozor, aby váš chrbát nebol ohnutý a vaše ohnuté ľavé koleno nepresiahlo prsty na nohách. Vráťte sa do stoja, opakujte 15-20 krát a potom zmeňte strany.

Bočný drep
Postavte sa s nohami dohromady, ramená dozadu, hrudník smerom vpred a bradu hore. Vaše nohy sú opäť na šírku ramien. So svojou pravou nohou spravte krok do stranya prejsite do podrepu. Potom sa postavte a nohy dajte vedľa seba. Urobte 10 drepov v tomto smere, zastavte a urobte 10 s druhou nohou.

Drep s výskokom
Postavte sa s nohami dohromady, ramená dozadu, hrudník smerom vpred a bradu hore. Vaše nohy sú opäť na šírku ramien. Presuňte váhu na päty a prejdite do podrepu. Z tejto pozície vyskočte a pristaňte opäť v drepe pozícii. Opakujte 15-20 krát.